top of page

שכבה צעירה

סיכום מחצית ראשונה לשנת תשפ"ב

פעילות ט״ו בשבט בשיתוף קק"ל

כחלק ממקצוע השל"ח הנלמד בביה"ס ערכנו פעילות ט"ו בשבט בשיתוף עם קרן קיימת לישראל לתלמידי שכבות הצעירה והביינים. תלמידי השכבה הצעירה נהנו מהפעלה מוזיקלית שבה למדנו על שירי ארץ ישראל, שרנו ורקדנו יחד. למדנו על אזורים בארץ, עצים, חיות ולבסוף שיתפנו פעולה ובנינו יחד בית משותף.
תלמידי שכבת הביניים העמיקו בלמידה על משבר האקלים שתופס מקום בחיינו וגם נהנינו ממוזיקה ארץ ישראלית.

IMG_7553.jpg

שיעור מדעים עם אסף

נ'- בימי ראשון אני לומד מדעים עם המורה אסף 

אני אוהב את השיעור הזה, כי לומדים שם מדעים, זה מהנה וכיפי.              לשיעור הזה מחכים כולם, לומדים על תרכובות כימיות מעניינות, על חום, על כוחות שבכדור הארץ, ואולי גם בחלל. 

מתחילים את השיעור עם חשיבה בכיתה, ואז חושבים איך לעשות את המכונה או לבנות את המכונה ואז  יוצאים לחצר בית הספר ועושים את מה שתכננו. 

האווירה בשיעור כיפית ופשוטה. אני אוהב את השיעור הזה כי אסף מלמד דברים חדשים ומעניינים. 

הייתי רוצה ללמוד עוד על תרכובות כימיות- הטבלה המחזורית.  

תודה אסף על השיעורים שלך.  

זמן הפסקה בשכבה הצעירה- משחקים יחד

פעילות גופנית, במיוחד עם ילדים, לא חייבת להיות מוגדרת ומתוכננת – בהרבה מאוד מקרים זה יכול להיות פשוט משחק מאתגר, מגבש, ובעיקר כיפי. 
התלמידים משחקים בהפסקות יחדיו ומרוויחים יתרונות רבים:

 

  • פעילות גופנית מחזקת את שיווי המשקל והקואורדינציה.

  • מקדמת מיומנויות חברתיות ותקשורתיות.

  • משרה הנאה ותחושה של אושר ומסוגלות.

  • פעילות גופנית מפתחת יכולת למידה, ריכוז, יצירתיות והתנסויות חדשות.

שיעור ג'אגלינג 
א'- בחרתי לספר על שיעור ג'אגלינג. אני רוצה לספר על תרגיל שבו יש כדורי ג'נגלינג . הכדורים קטנים יחסית, עם הכדורים אני עושה תרגיל אפ שוואר- כדור אחד זורקים למעלה ושני כדורים זורקים תוך כדי הפעולה. הכדורים זה תרגיל כיפי, אני לומד לחיים. ג'אגלינג הוא שיעור שמרגיע אותי. 

 

יש תרגיל שנקרא טניס שאוור- בתרגיל הזה צריך לזרוק 2 כדורים כל פעם והשלישי צריך להיות למעלה שתצא צורת משולש. אני עדיין לא יודע את התרגיל הזה ואני רוצה ללמוד אותו עם משה 

 

תודה למשה על הסבלנות שלו בשיעורים, שאתה עוזר לי כשאני צריך אותך ומזל טוב לנכדה שנולדה לך. 

ג'- אנחנו הולכים לשיעור ג'אגלינג בימים ראשון ושני 

אני אוהב ללכת לשיעורים של משה כהנא, כי כיף לי במשחק שהוא נותן לי- דיאבלו. הדיאבלו הוא משחק כמו יויו ענקי עם חוט ושני מקלות. למדתי עם הדיאבלו מספר תרגילים- שמשון, התאבדות סינית, הצלפה אחורית, אופנוע וסבתא סורגת. 

 

משה מלמד אותי הרבה תרגילים וזה הופך אותי ליותר מקצועי.  משה עוזר לי בזמן ביצוע התרגילים. אם אני לא מצליח הוא אומר לי לנסות שוב. 

 

השיעור עובר בצורה כיפית וטובה. משה ממש סבבה איתי. הייתי רוצה ללמוד משהו חדש- מקל סטף. זה מקל גדול שעושים איתו תרגילים של סיבובי ידיים ומי שמתקדם וממש מקצועי אפשר להדליק אש בקצוות של המקל. 

 

ד'- אני מאוד אוהב שיעור ג'אגלינג וגם כמעט כל הכיתה שלי ואוהבת את השיעור הזה.אני והכיתה שלי הולכים לג'אגלינג בימי ראשון ושני בשעה חמישית. אני מגיע כמעט לכל השיעורים של משה כהנא 

  

הכלי האהוב עליי הוא צלחת סינית, כי זה די קל ואפילו המצאתי תרגיל בשם גשר שמה שעושים בו זה לשים את הצלחת על האצבע ולהקפיץ מאצבע לאצבע . משה אמר לי שהתרגיל קשה ואפילו הוא לא יכול לעשות אותו. 

 

גם לפעמים אנחנו משחקים שבויים וכלב עצם. זה מאוד כיף המשחק האהוב עליי זה כלב עצם שזורקים דאפו באמצע החדר והמטרה זה לקחת אותו לקיר וזה לא משנה איזה קיר. אני רוצה להצליח במשחק הזה יותר.  

אני חושב שג'אגלינג זה השיעור הכי טוב בבית הספר!  

WhatsApp Image 2022-01-19 at 08.43.39.jpeg

 שיעורי קרב מגע עם המורה פבל שלנו

קרב מגע היא שיטת לחימה ישראלית מתחום השיטות המבוססות מציאות ("לחימת רחוב"), ששמה דגש בלימוד ופיתוח יכולות הגנה עצמית, תוך זמן קצר ושימוש בטכניקות מהירות ויעילות, המחפשות לתת מענה למצבים נפוצים שיכולים להתרחש ב"רחוב", כשהאדם מותקף על ידי גורמים שרוצים להזיק לו או מאיימים עליו, אך לא ב"זירה". קרב מגע פותח בצבא כאמנות לחימה צבאית המשמשת ללחימה ולהגנה עצמית בקרב פנים אל פנים. היא אומצה לראשונה על ידי צבא הגנה לישראל וכיום היא מפורסמת בכל העולם, ואף אומצה על ידי כוחות לחימה במדינות אחרות.

פרויקט בר ובת מצווה יוצא לדרך!

בשמחה רבה פתחנו השנה פרוייקט בר/ת מצווה לתלמידי השנתון שעתידים לחגוג!

💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

במהלך השנה נחשפים התלמידים למגוון נושאים הקשורים בתולדות העם היהודי, בשורשים הייחודיים לכל אחד מהם, באחריות הנלוות למעמד ולגיל

💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

✔️התחלנו בסיפורו של עם- מיחידים במצרים שהפכו לעם שהלך לארץ ישראל.

✔️המשכנו דרך סיפורו המיוחד של ציון שנקר-שעלה ארצה מאתיופיה עם משפחתו ובארץ הגשים את חלומותיו וכיום משמש כסגן נציבות הכבאות וההצלה המחוזי.

✔️בנוסף התארח אצלנו אילן, שהסביר לילדים ממה התפילין עשויים, איך מכינים אותם ועוד סודות מרתקים על

מצוות הנחת תפילין

לקראת בר מצווה- לימוד הפטרה ועליה לתורה

יש לנו מורה מיוחד שמכין את התלמידים שיחגגו השנה בר מצווה לקראת היום המיוחד- תודה לך משה כהנא

עלייה לתורה היא הזמנה לקרוא בתורה בזמן התפילה במניין. כל עולה לתורה קורא חלק מהפרשה הנקראת באותו יום (בימים רגילים - פרשת שבוע, במועדות - פרשה העוסקת בעניינים הקשורים ליום).

 

בר מצווה בתרגום מארמית הוא בן מצווה והוא כינוי ליום ההולדת ה-13 של נער יהודי, משום שמגיל זה על פי המסורת היהודית הנער מחויב בעשיית מצוות בזכות עצמו, ולא בשם הוריו שהיו אחראיים לכך לפני כן. בשל כך באירוע בר מצווה לפי הלכה אומר האב של הנער "ברוך שפטרני מעונשו של זה".

ביקור תלמידים בבית כנסת

 

ביקור בבית כנסת הג'רבה של יוצאי עדות טוניס.

ביקור במבנה המיוחד של בית הכנסת, מלווה בסיפורי התרבות הטוניסאית ובהסברים על מהותו של המקום. 🌷