top of page

אודות בית הספר

.כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו". הרב שלמה קרליבך

אודות בית הספר 

בית ספר בית אקשטיין אופקים, הינו בית הספר לתלמידים בעלי קשיים רגשיים משמעותיים והינו המסגרת הדרומית ביותר של רשת "בית אקשטיין שרותי חינוך". בית הספר קולט תלמידים מדרום הארץ, מאשקלון דרך באר שבע ועד דימונה, ערד ומצפה רמון. בבית הספר לומדים תלמידים מכיתה א' ועד גיל 21 (בית הספר מחולק לשלוש שכבות - צעירה, ביניים ובוגרת).

בית הספר חרת על דגלו פיתוח מצוינות לחיים וכוונת המשפט היא לאפשר לכל תלמיד הבא בשערינו למצות את יכולותיו ולהכינו לחיים עצמאיים בקהילה.

סדר היום במסגרת

בית הספר פועל בין השעות 8:00 ל-15:35 בימים א-ה ובימי שישי בין השעות 8:00 ועד 11:35. בית הספר פועל כמעט לאורך כל השנה. בחופשת סוכות, פסח והחופש הגדול (עד ה-15 לאוגוסט) פועלת קייטנה חווייתית לימודית. 

הצוות שלנו 

בבית הספר כ- 50 נשות ואנשי צוות בתפקידים שונים ומגוונים:

מנהלת בית הספר: אביה אזולאי

מנהלי השכבות:

סגן המנהלת ומנהל השכבה הבוגרת: יאיר בר-כוכבא. 

מנהל שכבת הביניים: ערן גרינבוים.

מנהל השכבה הצעירה: יחיאל חג'בי.

מנהלת תחום הטיפול: ענת גבעתי

מנהל מערכת: יאיר בר כוכבא

עו"ס: ענת גבעתי.

יועצת בית הספר: שני אלמקייס

רכזת פדגוגית: חני אבינועם.

רכזת הקייטנות: אפרת טרבלסי.

רכזת חברתית ורכזת פרויקטים: אפרת טרבלסי.

רכז טיולים: יחיאל חג'בי.

מזכירת בית הספר: עירית יצחק. משרד: 08-9917955

פסיכולוג בית הספר: קלאודיו גלזר

מחנכות ומחנכים, עוזרות ועוזרי הוראה, מורים מקצועיים, מורה מומחית לאסטרטגיות למידה, יועצת וצוות מטפלות בהבעה, יצירה ודרמה.

בנוסף, מגיעה לבית הספר באופן קבוע הגב' תמר סרי, מומחית לריפוי בעיסוק, לעבודה פרטנית ובקבוצות עם תלמידים שמאותרים כבעלי קשיים תחושתיים. 

בית הספר פועל בפיקוח משרד החינוך - האגף לחינוך מיוחד.

כתובת: גולמב 7 אופקים

טלפון: 08-9917955

 

אודות
שו"ת
שאלות ותשובות

איך מתקבלים למסגרת?

לאחר המלצה של אנשי טיפול וחינוך בבית הספר ובקהילה על הכוונתו של תלמיד למסגרת חינוכית אשר מותאמת לצרכיו הלימודיים והרגשיים, ולאחר הסכמת הורים מתקיימת ועדת השמה בעניינו של התלמיד. הוועדה בשיתוף ההורים קובעת את זכאותו למסגרת הנותנת מענה לילדים עם קשיים רגשיים משמעותיים (בוועדה זו ניתנת האפשרות של ההורים להביע את דעתם בעניין עתידו הלימודי של ילדם).

לאחר מכן, מתקיימת ועדה שבה מחליטה העירייה על שיבוץ התלמיד בבית הספר המתאים ביותר לפרופיל שלו ואז מועבר החומר לבית הספר הרלוונטי. לשאלות נוספות ניתן לפנות לגב' עירית יצחק, מזכירת בית הספר: 08-9917955.

מהו סדר היום במסגרת?

בית הספר פועל בין השעות 8:00 ל-15:35 בימים א-ה ובימי שישי בין השעות 8:00 ועד 11:35. בית הספר פועל כמעט לאורך כל השנה. בחופשת סוכות, פסח והחופש הגדול פועלת קייטנה חווייתית לימודית עד ה-15 באוגוסט. 

בחינוך מיוחד לא עושים בגרויות?

דווקא כן... בבית הספר שלנו אפשר לעשות בגרות מלאה... תלמידינו ניגשים למגוון מקצועות ובהם: אנגלית, מתמטיקה, אזרחות, היסטוריה, אומנות, גאוגרפיה, ספרות, לשון, רוסית ותנ"ך. 

עוד על ההצלחה הרבה של תלמידינו בבחינות הבגרות תוכלו לקרוא פה.

תלמידים מבית הספר יכולים להתגייס?
הגיוס לצבא הוא אישי ומשתנה מתלמיד לתלמיד. אנו מלווים את התלמידים לכל אורך תהליך המיון (ענת, עו"סית בית הספר נמצאת בקשר רציף עם לשכת הגיוס ובמקביל יש לנו חייל מלווה אשר מכין את התלמידים לקראת הצו הראשון בצורה קבוצתית ופרטנית). בהמשך אנו מסייעים לתלמידים הבוגרים למצות את היכולות שלהם בכל אחת מהאפשרויות העומדות לפניו: גיוס לצבא, התנדבות בצבא ושירות לאומי. במקביל תלמידים מהשכבה הבוגרת מתנדבים באופן שבועי בבסיס צה"ל חצרים.

עוד על הפרויקטים השונים לקראת הצבא ועל פרויקט ההתנדבות בבסיס חצרים פה.

דבר המנהלת
אביה מנהלת בית הספר.jpg
דבר המנהלת

אני מאמינה שתפקידו של בית הספר לסייע לתלמידיו להתמודד עם הקשיים הרגשיים והלימודים ומתפקידו להיות מקום לתמיכה, הכלה, הגנה והתמודדות.

 

בית הספר יסייע לתלמיד לחזק את מיומנויותיו כתלמיד וכאדם, יבנה יחד איתו את התוכנית הלימודית והחינוכית שלו על מנת להוות פיגום להתפתחות כוחות העצמי ויסייע להכינו לחייו העתידיים כאזרח במדינת ישראל.

בית הספר יהווה מקום לקשר ולתמיכה עם הוריי התלמידים ויפעל יחד איתם בשיתוף פעולה. עבודתו של בית הספר מתאפיינת בעבודה ארגונית ומערכתית בתוך בית הספר ומחוצה לו עם ההורים, המסגרות החוץ ביתיות, שירותי הרווחה, הבריאות והרשויות.

בברכה,

אביה אזולאי, מנהלת בית הספר

קצת על המנהלת שלנו: אביה בעלת תואר ראשון בספרות עברית ופילוסופיה מערבית ותואר שני בביבלותרפיה ממכללת דוד ילין.

אביה עובדת בבית הספר בשבע השנים האחרונות במהלכן ביצעה מגוון רחב של תפקידי ניהול: מנהלת תחום טיפול, מנהלת השכבה הצעירה, מנהלת השכבה הבוגרת וסגנית המנהל. 

bottom of page