אודות בית הספר

.כל מה שילד צריך זה מבוגר אחד שיאמין בו". הרב שלמה קרליבך

עיתון בית הספר
עיתון בית הספר
דבר המנהל
פז
אודות בית הספר
הכניסה לבית אקשטיין אופקים
שאלות ותשובות
שאלות ותשובות בית אקשטיין אופקים
לוח אירועים
תקנון בית הספר
תקנון בית הספר בית אקשטיין אופקים
Show More
אודות בית הספר 

בית ספר בית אקשטיין אופקים, הינו בית הספר לתלמידים בעלי קשיים רגשיים משמעותיים והינו המסגרת הדרומית ביותר של רשת "בית אקשטיין שרותי חינוך". בית הספר קולט תלמידים מדרום הארץ, מאשקלון דרך באר שבע ועד דימונה, ערד ומצפה רמון. בבית הספר לומדים תלמידים מכיתה א' ועד גיל 21 (בית הספר מחולק לשתי שכבות - צעירה ובוגרת).

בית הספר חרת על דגלו פיתוח מצוינות לחיים וכוונת המשפט היא לאפשר לכל תלמיד הבא בשערינו למצות את יכולותיו ולהכינו לחיים עצמאיים בקהילה.

סדר היום במסגרת

בית הספר פועל בין השעות 8:00 ל-15:35 בימים א-ה ובימי שישי בין השעות 8:00 ועד 11:35. בית הספר פועל כמעט לאורך כל השנה. בחופשת סוכות, פסח והחופש הגדול (עד ה-15 לאוגוסט) פועלת קייטנה חווייתית לימודית. 

הצוות שלנו 

בבית הספר כ- 50 נשות ואנשי צוות בתפקידים שונים ומגוונים:

מנהל בית הספר: פז וסולי. נייד: 050-5769790

סגנית המנהל: אביה אזולאי. נייד: 052-3325136

מנהלי השכבות:

מנהל השכבה הבוגרת: יאיר בר-כוכבא. נייד: 052-4827567

מנהל השכבה הצעירה: משה אדרי. נייד: 050-6096344

מנהלת תחום הטיפול ועו"ס בית הספר: יונית אוחנה. 

רכזת מערכת, כ"א ותל"ן: אקסנה וסרמן.

יועצת בית הספר: שירז ממן. 

רכזת פדגוגית: חני אבינועם.

רכזת הקייטנות: אפרת טרבלסי.

רכזת חברתית: אודליה סויסה.

רכזת טיולים: הילה לסרי.

מזכירת בית הספר: עירית יצחק. משרד: 08-9917955

פסיכולוג בית הספר: מאיר אפרתי.

מחנכות ומחנכים, עוזרות ועוזרי הוראה, מורים מקצועיים, מורה מומחית לאסטרטגיות למידה, יועצת וצוות מטפלות בהבעה, יצירה ודרמה.

את צוות בית הספר מלווה ד"ר דפנה אדר, פסיכיאטרית לילדים ונוער.

בנוסף, מגיעה לבית הספר באופן קבוע הגב' תמר סרי, מומחית לריפוי בעיסוק, לעבודה פרטנית ובקבוצות עם תלמידים שמאותרים כבעלי קשיים תחושתיים. 

בית הספר פועל בפיקוח משרד החינוך - האגף לחינוך מיוחד.

כתובת: גולמב 7 אופקים

טלפון: 08-9917955

 

 

 

 
 
שאלות ותשובות

איך מתקבלים למסגרת?

לאחר המלצה של אנשי טיפול וחינוך בבית הספר ובקהילה על הכוונתו של תלמיד למסגרת חינוכית אשר מותאמת לצרכיו הלימודיים והרגשיים, ולאחר הסכמת הורים מתקיימת ועדת השמה בעניינו של התלמיד. הוועדה בשיתוף ההורים קובעת את זכאותו למסגרת הנותנת מענה לילדים עם קשיים רגשיים משמעותיים (בוועדה זו ניתנת האפשרות של ההורים להביע את דעתם בעניין עתידו הלימודי של ילדם).

לאחר מכן, מתקיימת ועדה שבה מחליטה העירייה על שיבוץ התלמיד בבית הספר המתאים ביותר לפרופיל שלו ואז מועבר החומר לבית הספר הרלוונטי. לשאלות נוספות ניתן לפנות לגב' עירית יצחק, מזכירת בית הספר: 08-9917955.

מהו סדר היום במסגרת?

בית הספר פועל בין השעות 8:00 ל-15:35 בימים א-ה ובימי שישי בין השעות 8:00 ועד 11:35. בית הספר פועל כמעט לאורך כל השנה. בחופשת סוכות, פסח והחופש הגדול פועלת קייטנה חווייתית לימודית עד ה-15 באוגוסט. 

בחינוך מיוחד לא עושים בגרויות?

דווקא כן... בבית הספר שלנו אפשר לעשות בגרות מלאה... תלמידינו ניגשים למגוון מקצועות ובהם: אנגלית, מתמטיקה, אזרחות, היסטוריה, אומנות, גאוגרפיה, ספרות, לשון, רוסית ותנ"ך. 

עוד על ההצלחה הרבה של תלמידינו בבחינות הבגרות תוכלו לקרוא פה.

 

תלמידים מבית הספר יכולים להתגייס?
הגיוס לצבא הוא אישי ומשתנה מתלמיד לתלמיד. אנו מלווים את התלמידים לכל אורך תהליך המיון (יונית, עו"סית בית הספר נמצאת בקשר רציף עם לשכת הגיוס ובמקביל יש לנו חייל מלווה אשר מכין את התלמידים לקראת הצו הראשון בצורה קבוצתית ופרטנית). בהמשך אנו מסייעים לתלמידים הבוגרים  למצות את  היכולות שלהם בכל אחת מהאפשרויות העומדות לפניו: גיוס לצבא, התנדבות בצבא ושירות לאומי. במקביל תלמידים מהשכבה הבוגרת מתנדבים באופן שבועי בבסיס צה"ל חצרים.

עוד על הפרויקטים השונים לקראת הצבא ועל פרויקט ההתנדבות בבסיס חצרים פה.

 
דבר המנהל

אני מאמין שתפקידו של בית הספר לסייע לתלמידיו להתמודד עם הקשיים הרגשיים והלימודים ומתפקידו להיות מקום לתמיכה, הכלה, הגנה והתמודדות.

 

בית הספר יסייע לתלמיד לחזק את מיומנויותיו כתלמיד וכאדם, יבנה  יחד איתו את התוכנית הלימודית והחינוכית שלו על מנת להוות פיגום להתפתחות כוחות העצמי ויסייע להכינו לחייו העתידיים כאזרח במדינת ישראל.

בית הספר יהווה מקום לקשר ולתמיכה עם הוריי התלמידים ויפעל יחד איתם בשיתוף פעולה. עבודתו של בית הספר מתאפיינת בעבודה ארגונית ומערכתית בתוך בית הספר ומחוצה לו עם ההורים, המסגרות החוץ ביתיות, שירותי הרווחה, הבריאות והרשויות.

בברכה,

פז וסולי, מנהל בית הספר

 paz.v@b-e.org.il

קצת על המנהל שלנו: פז מנהל את בית הספר שלנו בשבע השנים האחרונות, הוא פסיכולוג התפתחותי, לפני הגעתו לבית הספר עבד כעשר שנים במועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה, שם הקים וניהל את היחידה להתפתחות הילד, אשר נתנה מענה אבחוני וטיפולי לילדים מלידה ועד גיל תשע לפני כן, עבד כפסיכולוג להתפתחות הילד בבית החולים ברזילי בעיר אשקלון.

גלריה

לוח שנה

08-9917955

כתובת: גולמב 7, אופקים